Loading…

Emery kërkon nga Xhaka dhe bashkëlojtarët të angazhohen më shumë në mbrojtje

  • 21/09/2019 | 08:18

Emery kërkon nga Xhaka dhe bashkëlojtarët të angazhohen më shumë në mbrojtje

Unai Emery ka kërkuar përmirësim në mbrojtjen e skuadrës që nga sulmi deri në fazën defensive. Deklaratat e trajnerit të Arsenalit kanë ardhur pas pakënaqësive të lojtarëve dhe tifozëve në barazimin ndaj Watfordit.


Topçinjtë ishin në epërsi të dyfishtë pas golave të Pierre-Emerick Aubameyang, mirëpo ekipi nuk u mbajt dhe i pranoi dy gola për të marrë vetëm një pikë.

Pas ndeshjes, Granit Xhaka deklaroi se skuadra e tij ishte e frikësuar në pjesën e dytë, ndërsa Ainsley Maitland-Niles deklaroi se gabimi ishte që Arsenali nuk e ndryshoi lojën edhe pse ishte në epërsi të dyfishtë.

Ndërsa tash ka ardhur edhe reagimi i trajnerit spanjoll, i cili ka kërkuar që mesfushorët dhe sulmuesit të angazhohet më shumë në mbrojtje.

“Duhet të jemi konkurrues dhe të përmirësohemi në mbrojtje. Por, jo vetëm me mbrojtësit, por me gjithë skuadrën. Duhet të jemi më kompakt”, ka deklaruar Emery për Sky Sports.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë