Loading…
Eminem mban koncert në Itali, të gjithë çuditen me numrin rekord të pjesëmarrësve
  • 09/07/2018 | 23:21

Eminem mban koncert në Itali, të gjithë çuditen me numrin rekord të pjesëmarrësve

Ai këtë herë ka mbajtur një koncert në Itali, gjatë turneut “Revival” ku ka ndezur atmosferën në një performance të zjarrtë në Milano ku u tha se kanë qenë të pranishëm, rreth 80 mijë spektatorë.


Gati 20 vjet nga “My Name Is“, projekti që i dha kulmin karrierës së tij, reperi fitues i 15 çmimeve “Grammy” dhe një çmimi “Oscar”, ka arritur të ketë 80 mijë spektatorët të pranishëm në koncert.

Eminem nuk la pa kënduar edhe këngët e tij më të suksesshme.

Ai cilësohet si njëri nga reperet me të mirë, po ashtu edhe me i dëgjuari anembanë botës. Me tekstet e tij, reperi ka arritur të ketë njerëz të cilët e duan dhe me shumë dëshirë i dëgjojnë këngët e tij, pasi që secila këngë e reperit amerikan pothuajse përcjellë një mesazh për jetën.

Secila prej këngëve të reperit ka një numër të madh të shikueshmërisë në kanalin zyrtar në YouTube, e siç duket ato nuk është se janë të kota, kjo u vërtetua në koncertin e fundit të mbajtur gjatë turneut “Revival” që pati një numër të madh të njerëzve.

Kënga e fundit e Eminemit është “Framed” që është lansuar me 3 prill 2018 duke arritur 18 milionë shikime në YouTube. Si shumë këngë të tjera, edhe kjo si tematikë ka gjërat që ndodhin në jetën e përditshme dhe shpesh herë gjendemi në situata të tilla që nuk e kuptojmë as vetën tonë.

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë