Loading…
Emrat e carëve serbë në armët e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re: Njëri nga ta vdiq në Kosovë |PAMJE
  • 15/03/2019 | 10:13

Emrat e carëve serbë në armët e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re: Njëri nga ta vdiq në Kosovë |PAMJE

Sulmuesi i cili kreu masakrën në një nga xhamitë në Zelandën e re, kishte të shkruar në armën e tij, emra në gjuhën serbe në cirilikë, transmeton Gazeta Metro.


Siç shkruajnë edhe mediat e huaja dhe shihet në pamjet e armës, terroisti shkroi emrat e Mark Milanit, Car Llazarit, Millosh Obilliqit dhe disa personaliteteve të tjera historike të Serbisë e Malit të Zi,

Ndërkohë, terroristi rrugës për të kryes masakrën në xhaminë në Zelandë të re ka qenë duke dëgjuar muzikë çetnike serbe. Siç mund të dëgjohet në videon këngët kanë të bëjnë me Radovan Karaxhiqin.

Sulmuesi gjithë sulmin e ka transmetuar live në favebook. /gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë