Loading…

Ëndërra që bëhet realitet, koncerti i Vjenës në Tiranë (Video)

  • 11/12/2016 | 16:50

Ëndërra që bëhet realitet, koncerti i Vjenës në Tiranë (Video)

Kryeministri i vendit, Edi Rama përmes një statusi të publikuar në faqen e vet në Facebook, ka bërë me dije se ditën e dytë të vitit të ri, pikërisht më 2 janar, në Tiranë do të mbahet koncerti i Vjenës.

Duke e cilësuar këtë moment një ëndërr të bërë realitet, Rama shprehet se kjo gjë u bë e mundur falë përpjekjeve të vazhdueshme të violinistit shqiptar me famë botërore Shkëlzen Doli.

“Koncerti i Vjenës në Tiranë! Një ëndërr bëhet realitet Falë një bashkëpunimi që kurorëzohet pas një përpjekjeje jo të vogël së bashku me Shkëlzen Dolin, në 2 janar vjen në Tiranë, të nesërmen e Vjenës, një koncert i jashtëzakonshëm”, shkruan Rama.

Postimi i tij i plotë në facebook:

Koncerti i Vienës në Tiranë!

Një ëndërr bëhet realitet?
Falë një bashkëpunimi që kurorëzohet pas një përpjekjeje jo të vogël së bashku me Shkëlzen Dolin, në 2 janar vjen në Tiranë, të nesërmen e Vienës, një koncert i jashtëzakonshëm

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë