Loading…

Enver Krasniqi zgjidhet kryetar i ri i Federatës së Boksit

  • 06/03/2021 | 18:00

Enver Krasniqi zgjidhet kryetar i ri i Federatës së Boksit

Federata e Boksit e Kosovës sot ka mbajtur kuvendin e rregullt të punës dhe zgjedhor, ku është zgjedhur kryetari i ri, nënkryetarët dhe anëtarët e bordit.


Sipas një njoftimi të Federatës, kuvendi u përfaqësua nga gjithsejtë 22 klube dhe 44 delegat plus 3 delegat nga tri shoqatat, gjyqtarëve, trajnerëve, delegatëve gjithsejtë 47 delegat me të drejt vote.

Prezent për të vëzhguar procesin nga afër ishte edhe sekretari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Shasivar Haxhijaj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë