Loading…

Epike: Fillon peticioni për largimin e Haaland nga Premier League, kaq nënshkrime janë mbledhur

  • 06/10/2022 | 18:21

Epike: Fillon peticioni për largimin e Haaland nga Premier League, kaq nënshkrime janë mbledhur

Sulmuesi i Manchester Cityt, Erling Haaland është duke ‘shkatërruar’ skuadrat angleze në këtë fillim të edicionit. Mirëpo, jo vetëm ato angleze pasi edhe në Ligën e Kampionëve norvegjezi është treguar i pandalshëm, transmeton Gazeta Metro.


Tifozët kundërshtarë të Manchester Cityt kanë nisur edhe një peticion shumë interesant, ku deri më tani janë mbledhur rreth 400 mijë nënshkrime për të kërkuar largimin e sulmuesit nga Britania e Madhe.

Ky peticion ka shkaktuar edhe reagime qesharake të shumta në rrjetet sociale.

Haaland është golashënuesi më i mirë në elitën e futbollit anglez me 14 gola dyfish më shumë se ndjekësi i parë, Aleksander Mitrovic.

Ndërsa, edhe në Ligën e Kampionëve 22-vjeçari është golashënuesi më i mirë me pesë gola, një më shumë se anësori i Bayern Munich, Leroy Sane. /gazetametro.net

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë