Loading…

Epike: Haki Abazi zotohet se do ta mbrojë UÇK’në

  • 14/01/2021 | 16:12

Epike: Haki Abazi zotohet se do ta mbrojë UÇK’në

Anëtari i VV’së, Haki Abazi është shprehur i lumtur pas marrëveshjes Vetëvendosje-Vjosa Osmani, teksa ka bërë edhe një zotim se do ta mbrojë UÇK’në, shkruan Gazeta Metro.


Abazi përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se më 14 shkurt do të ndodhë një referendum.

Ish-zëvendëskryeministri mes tjerash ka pretenduar edhe se do t’i mbrojë vlerat e luftës së UÇK’së.

Statusi i plotë:

Në Referendum me 14 Shkurt:

Një kryeministër me vizion e të pathyeshëm!

Një Presidente me guxim e shpresë!

Një parlament që ka dije, bashkon e me vlera!

Një qeveri që zhvillon, avancon, çkapë drejtësinë!

Në mbrojtje të vlerave të luftës së UÇKs, për dijen dinjitetin e shqiptarve, për një shtet model të demokracisë në Ballkan./gazetametro.net

Në Referendum me 14 Shkurt:

Një kryeministër me vizion e të pathyeshëm!
Një Presidente me guxim e shpresë!
Një…

Posted by Haki Abazi on Thursday, January 14, 2021

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë