Loading…
Era e fortë rrëzon shtyllën elektrike, disa rajone të Kosovës mbesin pa rrymë
  • 11/02/2019 | 18:55

Era e fortë rrëzon shtyllën elektrike, disa rajone të Kosovës mbesin pa rrymë

Erërat e forta dhe moti keq kanë shkaktuar dëme në rrjetin elektrik duke rrëzuar një shtyllë elektrike, e duke lënë shumë rajone të Kosovës pa energji elektrike, transmeton Gazeta Metro


Kompania për distribuim të energjisë elektike në Kosovë KEDS, ka njoftuar se rajonet me të goditura nga prishjet në sistem dhe që kanë mbetur pa rrymë janë Gjakova, Peja, Prizreni, Skenderaj dhe Mitrovica.

KEDS e ka njoftuar kallxo.com se ekipet kanë dalur në terren dhe po mundohen që të sanojnë prishjet sa më shpejtë , edhe pse thuhet se moti i ligë po e vështirëson shumë situatën.

Në fotot e publikuara nga KEDS shihet se era e fortë e ka rrëzuar edhe një pemë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë