Loading…

Erdhi dita: Albin Kurti emëron shoferin e tij si këshilltar politik

  • 28/02/2020 | 19:05

Erdhi dita: Albin Kurti emëron shoferin e tij si këshilltar politik

Kryeministri Albin Kurti, e ka emëruar këshilltar Liman Hotin, si këshilltar politik në qeverinë që ai e udhëheq.


Liman Hoti ka qenë për shumë vite shofer i veturës së Albin Kurtit, gjatë kohës sa ai nuk e mbante postin e kryeministrit.

Mirëpo, me të ardhur në qeveri dhe faktit që Kurti tashmë udhëton me gardën shtetërore, që ia ka caktuar Policia, atëherë ai e ka rehatuar me një vend pune, ish-shoferin e tij.

Kurti e ka marrë afër vetës Liman Hotin, duke e bërë këshilltar politik në kabinetin e kryeministrit.

Kjo vërehet edhe në disa argumente që i ka siguruar Gazeta Blic.

Se Hoti ka qenë shofer personal i Albin Kurtit, dëshmohet edhe në një video të bërë nga vetë kryeministri, gjatë kohës së fushatës së fundit të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor.

Gazeta Blic ka tentuar të kontaktojë me vetë Hotin, por komunikimi me të ka qenë i pamundur.

FOTO/ Liman Hoti i pari majtas, kurse në mes kryeministri Albin Kurti.

Puna e aktivistëve nuk ka të paguar. Ata që nuk i kam përmendur unë, përmendini ju. Të gjithë meritojnë falënderim e mirënjohje, së bashku kemi bërë një gjë të mrekullueshme.

Puna e aktivistëve nuk ka të paguar. Ata që nuk i kam përmendur unë, përmendini ju. Të gjithë meritojnë falënderim e mirënjohje, së bashku kemi bërë një gjë të mrekullueshme.

Posted by Albin Kurti on Saturday, 5 October 2019

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë