Loading…

Erdogan e lë në këmbë presidenten e Komisionit Evropian: Momenti bëhet viral

  • 07/04/2021 | 10:48

Erdogan e lë në këmbë presidenten e Komisionit Evropian: Momenti bëhet viral

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel vizituan Turqinë dhe biseduan me Rexhep Tajip Erdogan për çështje të tilla si emigracioni dhe veprimet e njëanshme të Turqisë kundër Greqisë dhe Qipros.


Por kur po bëheshin përgatitjet për deklaratat e përbashkëta që do të bëheshin në Pallatin Presidencial, Ursula von der Leyen u vendos në një pozicion të vështirë.

Siç mund të shihet në video, Michelle dhe Erdogan ishin ulur në të dy kolltukët në dhomë, por Von der Layen mbeti duke i shikuar e tronditur kur kuptoi se nuk kishte karrige për të.

Më në fund, Presidentja e Komisionit Evropian u ul në një divan përballë Ministrit të Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoγlu.\

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë