Loading…

Erdogan: Këshilli i Sigurimit i OKB’së duhet të reformohet

  • 09/12/2023 | 15:09

Erdogan: Këshilli i Sigurimit i OKB’së duhet të reformohet

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka bërë thirrje që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të reformohet.


Erdogan dënoi faktin se SHBA mund të vërë veton ndaj propozimit të armëpushimit për Gazën, pavarësisht mbështetjes së madhe nga vendet e tjera.

Ai tha në një konferencë për të drejtat e njeriut në Stamboll: “Kërkesa e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për armëpushim refuzohet vetëm nga vetoja e SHBA. A është kjo drejtësi?

Këshilli i Sigurimit i OKB-së duhet të reformohet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë