Loading…

Erdogan mbërrin në Athinë, rriten masat e sigurisë

  • 07/12/2023 | 11:56

Erdogan mbërrin në Athinë, rriten masat e sigurisë

Më herët se sa ishte planifikuar fillimisht, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, mbërriti në Athinë për Këshillin e Lartë të Bashkëpunimit dhe kontaktet që do të ketë me Presidentin e Republikës dhe Kryeministrin, Kyriakos Mitsotakis.


Erdogan do të pritet në Greqi, siç njoftoi ministri i Jashtëm, Giorgos Gerapetritis.

Në aeroportin “Eleftherios Venizelos” gjithçka ishte gati që herët për mbërritjen e tre avionëve me të cilët udhetonte presidentin turk dhe shoqëruesit e tij me masa drakonike sigurie siç parashikoheshin për raste të tilla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë