Loading…

Erdogan pritet t’i vizitojë vendet e Ballkanit muajin e ardhshëm

  • 08/08/2022 | 14:06

Erdogan pritet t’i vizitojë vendet e Ballkanit muajin e ardhshëm

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavuşoğlu tha se presidenti turk Recep Tayyip Erdogan do të vizitojë vendet e Ballkanit muajin e ardhshëm dhe se kjo konfirmon përkushtimin e vendit për paqen dhe stabilitetin në rajon.


“Vizita që presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të bëjë në vendet e Ballkanit muajin e ardhshëm konfirmon angazhimin tonë për paqen dhe stabilitetin e rajonit. Turqia mbështet fuqimisht paqen dhe stabilitetin e Ballkanit,” tha Çavuşoğlu gjatë një aktiviteti në Ankara.

Ai tha gjithashtu se Turqia hapi rrugën për një kthim të sigurt me operacionet e saj ushtarake në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency.

Ende nuk është zbardhur agjenda e vizitës së kreut të shtetit turk në Ballkan dhe nuk dihet se a do të jetë Kosova në mesin e shteteve ku do të qëndrojë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë