Loading…

Erë e fuqishme në Rusi: Shembet një pjesë e murit të Kremlinit

  • 22/10/2021 | 18:20

Erë e fuqishme në Rusi: Shembet një pjesë e murit të Kremlinit

Era e fuqishme që po shkund Rusinë, ka dëmtuar edhe pjesë të ndërtesës së Kremlinit, rezidencës presidenciale ruse.


Zyrtarë të Moskës kanë paralajmëruar qytetarët që të qëndrojnë brenda dhe të jenë të kujdesshëm kur të dalin në rrugë e të mos parkojnë vetura nën pemë.

Era ka arritur shpejtësinë prej 30 kilometrash për orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë