Loading…

Erikseni i nis stërvitjet, për herë të parë që prej arrestit kardiak në Euro 2020

  • 02/12/2021 | 15:01

Erikseni i nis stërvitjet, për herë të parë që prej arrestit kardiak në Euro 2020

Christian Eriksen është rikthyer në stërvitje në njërin prej klubeve të tij të para në Danimarkë, për herë të parë që prej arrestit kardiak që e pësoi në Euro 2020.


Erikseni nuk ka luajtur futboll që prej arrestit kardiak që i ndodhi derisa po luante për Danimarkën kundër Finlandës në qershor.

Mesfushorit të Interit ia shpëtuan jetën mjekët në fushë duke i dhënë ndihmë të shpejtë mjekësore.

Autoritetet shëndetësore në Itali ia kanë ndaluar Eriksenit të luajë në Serie A, për shkak të një ligji që e ndalon përdorimin e defibrilatorit kardioverter. Një i tillë i është vendosur në zemër danezit.

Të enjten, klubi danez Odense Boldklub – ku Erikseni luajti nga viti 2005 deri më 2008 para se t’i bashkohej Ajaxit në Holandë – ka thënë se mesfushori i ka nisur ushtrimet në qendrën e tij stërvitore.

“Erikseni na kontaktoi dhe tani po stërvitet i vetëm”, ka thënë një zëdhënës i Odense Boldklub.

“Është e natyrshme për të, duke qenë se ka luajtur këtë në rininë e tij dhe jeton afër. Ne jemi të lumtur që jemi në gjendje t’i ofrojmë atij qendrën stërvitore për të ushtruar”, shtoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë