Loading…

Ermal Fejzullahu merr përsipër të ndërtoj një shtëpi për familjen Abazi që humbi dy djem gjatë tërmetit

  • 03/12/2019 | 18:21

Ermal Fejzullahu merr përsipër të ndërtoj një shtëpi për familjen Abazi që humbi dy djem gjatë tërmetit

Tërmeti që ndodhi në Shqipëri me 26 nëntor konsiderohet si më katastrofik i ditëve të fundi, i cili morri jetën e shumë shqiptarëve, në mesin e të cilëve ishin edhe dy vëllezërit nga Gjilani, transmeton Gazeta Metro.


Isa Abazi 29 vjeçar dhe Shemsedin Abazi 32 vjeçar ishin dy vëllezërit gjilanas të cilët udhëtonin në Durrës për punë.

Ishte Ermal Fejzullahu ai i cili dhuroi 100 mijë euro për Shqipërinë, ndërsa tani ai ka bërë edhe një deklaratë ku ka treguar se do të kujdeset personalisht për ndërtimin e një shtëpie për familjes Abazi, familje kjo e cila para disa viteve i kishte vdekur edhe një djalë tjetër.

Vëllezërit Abazi pas tyre lanë edhe fëmijë jetimë./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë