Loading…

Erza Muminovic përfundoi në vendin e pestë në Kampionatin Evropian U23

  • 28/10/2022 | 19:52

Erza Muminovic përfundoi në vendin e pestë në Kampionatin Evropian U23

Erza Muminovic ka përfunduar e pesta në Kampionatin Evropian U23 të xhudos.


Ky kampionat është duke u mbajtur në Sarajevë të Bosjnje dhe Hercegovinës.

Xhudistja nga Kosova arriti ta përfundoj në vendin e pestë, pasi në luftën për të tretin u mposht nga gjermanja Annika Wurfel.

Erza luftoi në këtë evropian U23 në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Kosovarja e nisi ditën me fitore ndaj spanjolles Marina Diez Castella, derisa në luftën e dytë humbi nga hungarezja Roza Gyertyas.

Në luftën e parë të repesazhit e mposhti zviceranen Manon Monnard.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë