Loading…

Është 91 vjeçar, por ky polic po vazhdon të patrullojë në rrugët e SHBA’së

  • 26/02/2021 | 09:32

Është 91 vjeçar, por ky polic po vazhdon të patrullojë në rrugët e SHBA’së

Nëse je me fat që të gjesh një pasion në jetë me të cilin mund të bësh edhe karrierë, atëherë duhet rrini në atë profesioni për sa më gjatë që është e mundur.

91 vjeçari L.C “Buckshot” Smith është polici më i vjetër në shtetin e Arkansas të SHBA-së, njofton Klan Kosova.

Smith ishte zëvendës-sherif për 46 vjet dhe pas pensionimit vendosi që të punojë për Departamentin e Policisë Camden për të patrulluar rrugët.

“Ndjehem sikur do të jetoj më gjatë nëse vazhdoj të punoj”, tha Buckshot.

Buckshot do të mbushë 92 vjeç në maj dhe po vazhdon të jetë në formë.

“Unë ha shumë perime dhe nuk ha ushqime të shpejta”.

Ai thotë se nuk do të dalë në pension derisa Zoti ta thotë këtë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë