Loading…

Është ekonomiste dhe ka tituj të lartë shkencorë: Njihuni me gruan e Isa Mustafës

  • 24/01/2020 | 18:49

Është ekonomiste dhe ka tituj të lartë shkencorë: Njihuni me gruan e Isa Mustafës

Nuk del në publik dhe asnjëherë nuk u paraqitë në media. Gruaja të parit të LDK-së Isa Mustafës, Qefsere Mustafa, ka titujt të lartë shkencorë dhe përflitet si ekonomiste e zonja, por pak kush e ka parë atë, shkruan Gazeta Metro.


Qefserja është gruaja e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ajo nuk është një person shumë i njohur për publikun, madje paraqitjet e saj përkrahë bashkëshortit janë të rralla.

Herën e fundit, ajo ishte parë në publik gjatë fushatës përmbyllëse të LDK’së, për zgjedhjet e nacionale të vitit 2014. Për graun e tij, pak ose hiq është shënuar publikisht, sa që nuk e gjen as makinën e kërkimit si ‘google’.

Qefserja, gruaja e Mustafës, i cili ka titujt më të lartë shkencorë dhe njihet ndër ekonomistët më të mirë që ka Kosova, me gjasë që po i konvenon më shumë roli i amvises tipike kosovare./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë