Loading…

‘Është haram, është prej mëkateve ma të mëdha’, Hoxha nga Deçani çuditë me këtë konstatim

  • 06/12/2021 | 22:12

‘Është haram, është prej mëkateve ma të mëdha’, Hoxha nga Deçani çuditë me këtë konstatim

Imami nga Deçani, Naser Tolaj, i cili ishte i ftuar në emisionin “Hallakam n’4”, që transmetohet në KlanKosova FM, ka thënë se është mëkat që njerëzit të marrin pjesë në Reality Show.


Sipas Tolajt, pjesëmarrja në programe të tilla është në kundërshtim me parimet e islamit.

“Pa fije dyshimi është haram, është prej mëkateve ma të mëdha, jo vetëm se e bën gjynahun ndaj vetvetes, por e bën gjynahun edhe mëkatin tjetër, për shkak se i nxit të tjerët me një gjë që është në kundërshtim me parimet e islamit dhe gjynaheve ma të mëdha, për që bën gjynahe për vete, i shtin në gjynah edhe të tjerët”, është shprehur Tolaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë