Loading…

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

  • 04/12/2021 | 16:24

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Një debat mes moderatorit Shpëtim Desku e analistit Xhevdet Pozhari, ka eskaluar deri në pikën ku të dy kanë shkëmbyer kritika të mëdha e deri tek ‘’paralajmërimet’’ për njëri tjetrin, por që në fund doli të jetë një ”kamerë e fshehtë”, shkruan Gazeta Metro.


Në një emision të ftuar, Desku e Pozhari kanë qenë të ashpër kur kanë kundërshtuar njëri tjetrin, derisa Desku tha se ‘’po të ishe te unë ndryshe ishim nda’’.

Pozhari e pyeti Deskun për emisionin e tij të cilin e udhëheq duke i thënë se ‘’a mendon që përcjell vlera kulturore artistike të cilat ti i ke në emisionin tënd.’’

Desku u përgjigj duke thënë se ‘’emisionin mendoj ta ndryshoj në sezonin e ardhshëm, dhe po bëjmë ambient të ri. Kurse sa i përket vlerave atë e din publiku sepse jemi të renditur shumë lart me shikueshmëri, dhe kjo i bjen njësoj me të thënë ty a i përfaqëson vlerat e gazetarit në debate politike, domethënë as ti nuk je i thirrur për atë që e bën po thjeshtë e ki punë. E këto pyetje provokative i bën ku je mësu jo me mu’’.

Derisa Pozhari insistonte që po e pyeste për vlera, dhe se Desku po përcaktonte vlerat kah shikueshmëria.

‘’Nuk është kriter shikueshmëria, sepse ti mund të bësh ndonjë budallallak dhe dikush mund ta sheh sepse e ki bë atë gjë’’, tha Pozhari.

Dhe këtu debati eskaloi mes të dyve, duke ‘’përcaktuar’’ vlerat e një emisioni që sipas tyre është kualitativ e i duhur.

Desku i tha tutje Pozharit se e respekton pasi është i ftuar diku tjetër se po të ishte te ai do ishin ndarë ndryshe.

‘’Kur të kish qef, qysh të kish qef’’, u përgjigj Pozhari.

Por në fund të dytë thanë se kjo ishte ”kamerë e fshehtë”, dhe se donin ta provokonin moderatorin e emisionit./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë