Loading…

Eskalon debati, Olluri-Gjinovcit: ‘Ti je argat i Vjosa Osmanit’, ‘ti je mashtrues’

  • 25/01/2021 | 23:42

Eskalon debati, Olluri-Gjinovcit: ‘Ti je argat i Vjosa Osmanit’, ‘ti je mashtrues’

Një përplasje e ashpër ka ndodhur në emisionin Pressing në T7 në mes të analistit Rron Gjinovci dhe gazetarit Parim Olluri.


E gjithë përplasja filloi në momentin kur Olluri kërkoi nga Gjinovci ose Luljeta Aliu që tu a marr  fjalën.

“A e krytët ju Vetëvendosja?”, tha ai.

Ndërkohë këtu reagoi Gjinovci.

“Dëgjoni, është hera e fundit që i etiketoni njerëzit me dicka. Ne këtu themi mendimet e mia. Që ju nuk keni mendim të juajin dhe jeni pa stil nuk është problem i joni”, tha ai.

“A kam stil, a nuk kam stil është çështje e imja. Kush je ti me shku prej rrugës me shku në Presidencë? Ti je argat i Vjosa Osmanit. Del këtu e flet për institucionin e Presidencës e pastaj e mbroni Osmanin. Por e vërteta është që ajo nuk po merr asnjë vendim të ri në politikë. Jeni bërë argat i tyre”

Tutje pas kësaj  debati eskaloi dhe u përdorën fjalë të rënda nga Gjinovci.

“Ti nuk je gazetar, ti je mashtrues që gënjen publikisht Ti s’je kërkushi me na kallxu qysh me fole”, shtoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë