Loading…

Eskalon situata në Serbi: Rrahje brutale e protestuesve nga policia serbe, pamje të dhunshme

  • 08/07/2020 | 23:08

Eskalon situata në Serbi: Rrahje brutale e protestuesve nga policia serbe, pamje të dhunshme

Protestuesit, të cilët u mblodhën sonte mbrëmë para Shtëpisë së Asamblesë Kombëtare, depërtuan nëpër kordonin e policisë dhe hynë në sallën e parlamentit të Serbisë, shkruan Gazeta Metro.

Përleshje e madhe ka ndodhur midis policisë dhe demonstruesve, ku bombola gazi nga policia e nga protuesit po gjuhen gur si kundërpërgjigje.

Protestuesit sulmuan policinë, ndërsa ata që mbetën në rrugë qëlluan në ndërtesën e Kuvendit të Serbisë.

Kjo protestë po mbahet duke kundërshtuar rregullat për kufizimin e lëvizjes, protestuesit e kanë akuzuar qeverinë se ishte përgjegjëse për situatën epidemiologjike në vend dhe se tani vendosjen e masave kufizuese për shkak të përkeqësimit të situatës.

Shumica e protestuesve janë nga partitë opozitare në Serbi.//gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë