Loading…

‘Eskalon’ situata në Suharekë: Mblidhen tifozët për të festuar kalimin e Yllit në finale

  • 04/05/2021 | 22:16

‘Eskalon’ situata në Suharekë: Mblidhen tifozët për të festuar kalimin e Yllit në finale

KB Golden Eagle Ylli, ka mposhtur Rahovecin në ndeshjen e pestë të Playoffit, për të shkuar kështu në finale të Superligës së Kosovë në basketboll, shkruan Gazeta Metro.


Sot në Rahovec është zhvilluar ndeshja e pestë e Playoffit, ku klubi nga Suhareka, Golden Eagle Ylli, doli fitues. Rezultati i ndeshjes finale ishte 72-85 në të mirë të suharekasve.

Kjo për Yllin është hera e parë në histori të klubit, si finaliste e Superligës së Kosovës.

Ndërkaq pas kësaj fitore, në Suharekë janë mbledhur qindra tifozë që janë edhe anëtarë të tifogrupit ‘Xhebrailat’.

Sipas një lexuesi të Metros, numri i pjesëmarrësve në këtë tubim është deri në 100 persona.

Nga videot që ka siguruar Metro, shihet se atje atmosfera është e jashtëzakonshme.

Kujtojmë që ky tubim i tyre është në kundërshtim me masat antiCOVID të vendosura nga Qeveria. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë