Loading…

Eskalon situata: Përleshje mes aktivistëve të PSD’së dhe Policisë së Kosovës

  • 02/02/2021 | 12:40

Eskalon situata: Përleshje mes aktivistëve të PSD’së dhe Policisë së Kosovës

Partia Socialdemokrate ka mbajtur një aksion para objektit të qeverisë së Kosovës.


Aty kanë shkruar parullën “Krejt dhe Drejt” është baras me “I gjithë pushteti është i sovjetëve”, shkruan Reporteri.net.

Të njëjtën parullë, aktivistët e PSD-së kanë tentuar që ta shkruajnë edhe në objektin e Kuvendit por janë ndaluar nga Policia e Kosovës.

Pas kësaj raportohet se aty ka pasur edhe një përleshje.

Pas aksionit të sotëm, Molliqaj ka mbajtur një fjalim me ç’rast ka thënë se përmes “Krejt dhe drejt” duket diçka e re përkundër të vjetrës, por sipas tij ky është veç lexim në sipërfaqe.

“Jo veç s’është e reja, në kuptimin e mendësisë është e vjetër. I gjithë pushteti i sovjetëve, nuk është që dallon shumë me këtë sot këtu. Në Rusi një shekull më herët pas rënies së saj në shkurt 1917 bolshevikët dhe liberalët kishte lindur kjo parullë, sepse sovjetët kërkonin të gjithë pushteti të bartet te parti”, tha Molliqaj, shkruan Reporteri.net.

Ai tha se “Krejt dhe drejt” është një mendësi e vjetër që i gjithë pushteti të koncetrohet në një parti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë