Loading…

Esme Bianco tha se Manson ia preu pjesët intime gjatë seksit: Flet avokati i këngëtarit

  • 04/05/2021 | 17:22

Esme Bianco tha se Manson ia preu pjesët intime gjatë seksit: Flet avokati i këngëtarit

Ylli i “Game of Thrones”, Esme Bianco ka paditur Marilyn Manson për abuzim psikologjik, seksual dhe fizik, ndërsa nga ana tjetër, avokati i Manson pretendon se këto janë gënjeshtra, transmeton Gazeta Metro.


“Për të qenë të qartë, kjo padi u ngrit vetëm pasi klienti im refuzoi kërkesat financiare të zonjës Bianco dhe avokatit të saj”, tha Manson Howard, avokat i Manson.

“Unë kam besim se ne do t’i kundërshtojmë pretendimet e tyre në gjykatë”, i tha ai medias amerikane, transmeton Gazeta Metro.

Në një proces gjyqësor të ngritur në gjykatën federale në Los Angelos, Bianco tha se Manson shkeli ligjet e trafikimit njerëzor duke e çuar atë nga Anglia në Kaliforni nën pretekste të rreme për të luajtur role në video muzikore dhe filma që nuk ishin bërë kurrë.

Procesi gjyqësor pretendon se Bianco pritej të qëndronte në shtëpinë e Manson në vend të hotelit ku aktorja rezervoi fillimisht. Askush nuk ishte në shtëpinë ku ai po qëndronte përveç Manson. Manson më pas dyshohet se e privoi aktoren nga ushqimi dhe gjumi, e mbylli atë në dhomën e gjumit, e torturoi atë me goditje elektrike, u përpoq ta detyronte të bënte seks me një grua tjetër dhe e kërcënoi të hynte në dhomën e saj dhe ta përdhunonte atë natën.

Procesi pretendon se asnjë video nuk u publikua kurrë. Të dy filluan një lidhje në distancë më vonë, sipas dokumenteve të gjykatës.

Manson thuhet se e solli Bianco përsëri në Los Angelos në 2011, gjoja për të dalë në filmin e tij me metrazh të gjatë Phantasmagoria, megjithëse projekti nuk u realizua kurrë.

Gjatë asaj vizite, Manson u akuzua se nuk e lejoi aktoren të dilte nga shtëpia pa miratimin e tij, duke e ndjekur me sëpatë në pronën e tij dhe duke e rrahur me një kamxhik që ai tha se ishte përdorur nga nazistët.

“Bianco iu deshën vite për të kuptuar shkallën e abuzimit fizik, seksual, psikologjik dhe emocional të z. Brian Warner. Karriera e saj ka vuajtur nga përkeqësimi i shëndetit mendor,” tha procesi gjyqësor.

“Deri më sot – ajo lufton me çrregullime komplekse të stresit post-traumatik, ankth, depresion dhe sulme paniku”, tha procesi gjyqësor në një deklaratë.

Aktorja, e cila luajti Ross në tre sezonet e para të Game of Thrones, bëri shumë akuza për herë të parë në shkurt.

Ajo ishte një nga disa gratë që fajësoi këngëtaren pasi aktorja Evan Rachel Wood tha në mediat sociale se Manson e kishte abuzuar seksualisht, fizikisht dhe emocionalisht gjatë marrëdhënies së tyre./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë