Loading…

Eto’o: Ky do jetë pasuesi i Messit te Barcelona

  • 12/01/2021 | 11:09

Eto’o: Ky do jetë pasuesi i Messit te Barcelona

E ardhmja e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi është në dyshime me argjentinasin që i skadon kontrata në fund të sezonit.


Argjentinasi është i gatshëm të negociojë me klubet e tjera, derisa është i lidhur me kalimin të klubet si Manchester City, PSG dhe transferimin në MLS, përcjellë lajmi.net.

Mirëpo, legjenda e blaugranasve, Samuel Eto’o mendon se Barcelona ka në skuadër pasuesin, bëhet fjalë për sulmuesin Ansu Fati.

“Mendoj se është një ndër lojtarët e së ardhmes, tani është duke bërë gjëra të shkëlqyeshme dhe klubi duhet ta rrisë dhe të kujdeset për të”.

“Shpresoj që ai do jetë pasuesi i Messit”, tha Eto’o për Sport Bible.

Momentalisht spanjolli është duke u shëruar nga lëndimi që pësoi para disa muajve duke këputur ligamentet dhe pritet të rikthehet në muajin e ardhshëm ose në mars.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: info[email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë