Loading…

Eto’o: Mourinho është personi i vetëm që mund ta bëjë Romën kampion

  • 30/10/2021 | 09:04

Eto’o: Mourinho është personi i vetëm që mund ta bëjë Romën kampion

Ish-futbollisti i njohur ka lavduar teknikun portugez.

Jose Mourinho gjatë verës morri postin e trajnerit të Romës ku fillimisht e nisi sezonin në mënyrë mjaft të mirë.

Megjithatë, në ndeshjet e fundit ‘Gjallorosët’ janë përballur me një rënie të dukshme të formës duke bërë që të mbeten prapa në tabelë.

Përkundër këtij fakti, Samuel Eto’o beson se Jose Mourinho është njeriu i duhur për të ndihmuar Romën të kthehet në krye në Itali.

“Ai është një femomen, është personi i vetëm që e shoh të aftë për ta bërë Romën kampionet pas gjithë kësaj kohe”, tha Eto’o shkurtimisht për gazetën ‘Marca’.

Eto’o e njeh mirë Mourinhon pasi punuar së bashku te Interi, kur fituan gjithçka që mund të fitohet në edicionin 2009/10.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë