Loading…

EULEX nuk do të hetoj rastin Dehari |VIDEO

  • 15/11/2016 | 20:38

EULEX nuk do të hetoj rastin Dehari |VIDEO

EULEX-i nuk do të hetoj rastin e vdekjes së Astit Deharit. Misionit më të madh të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovës i është kërkuar edhe pse jo zyrtarisht që të udhëheq rastin e hetimeve.


Në një përgjigje me shkrim për Tribuna Channel, ky institucion ka qenë kategorik në përgjigje , ku thuhet se ky institucion nuk është i përfshirë në hetimin rastit të vdekjes së Astirtit por janë vetëm monitorues.

“EULEX-i është duke monitoruar rastin, i cili është nën përgjegjësinë e autoriteteve të Kosovës,” thuhet në përgjigjen e EULEX-it dërguar televizionit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë