Loading…

Eurokoha dhe Eurowings u mundësojnë pasagjerëve të tyre kthimin në shtëpi

  • 14/03/2020 | 19:59

Eurokoha dhe Eurowings u mundësojnë pasagjerëve të tyre kthimin në shtëpi

Pronari i kompanisë Eurokoha dhe Kosova Airlines, Remzi Ejupi, u ka bërë të mundur të gjithë pasagjerëve të Eurokoha dhe Eurowings, të cilët gjenden në Kosovë, të mund të kthehen në shtëpitë e tyre për në Munchen, Stuttgart, Dusseldorf dhe Hamburg, transmeton Gazeta Metro.


Në një situatë të tillë në të cilën po kalon Kosova dhe shumë vende tjera të botës për shkak të koronavirusit, Ejupi u ka mundësuar pasagjerëve të këtyre kompanive të shkojnë në shtëpitë e tyre në këto qytete gjermane.

Madje, ai sot ishte në Aeroportin e Prishtinës për të qëndruar afër pasagjerëve dhe për ti informuar ata më qartë rreth këtij vendimi, ndërkaq qytetarët janë shprehur të kënaqur që Eurokoha i qëndroj besnik edhe këtë here. /gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë