Loading…

Eurowings garanton siguri, higjienë dhe cilësi të ajrit në kabinë

  • 25/06/2020 | 15:14

Eurowings garanton siguri, higjienë dhe cilësi të ajrit në kabinë

Nga data 28 qershor startojnë të gjitha fluturimet si në ardhje ashtu edhe në nisje nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’.


Aviokompania Gjermane “Eurowings” pjesë e grupit Lufthansa është duke u kujdesur që fluturimet tuaja të jenë me sa më të sigurta dhe me standardet më të larta të higjienës në mënyrë që të arrini në destinacionin e juaj shëndosh e mirë.

“Eurowings” disponon super-filtrat e ajrit të cilët eliminojnë 99.97% të viruseve dhe baktereve.

Duke u nisur nga ky fakt, aviokompania siguron të gjithë pasagjerët e vet se përmes sistemit “HEPA” të filtrimit të ajrit, rreziku nga infektimi me koronavirus, apo nga ndonjë sëmundje tjetër ngjitëse, në bordet e aeroplanëve me të cilët operon, është pothuajse ZERO.

Filtrat e përdorur në aeroplanët e “Eurowings” janë po ata që përdoren edhe në sallat e operacioneve, ku ajri duhet të jetë i cilësisë më të lartë të mundshme shkaku i rreziqeve të ndonjë infeksioni në pacientë. Çka është më e rëndësishmja: ajri i filtruar zëvendësohet në tërësi çdo 3 minuta brenda kabinës. Për më shumë ndiqeni videon në vijim.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë