Loading…

Exit poll: Ramiz Lladrovci kryetar i ri i Drenasit

  • 18/12/2016 | 19:14

Exit poll: Ramiz Lladrovci kryetar i ri i Drenasit

Instituti për Hulumtime dhe Analiza Sociale-Prishtinë sot ka realizuar një EXIT POLL në 20 qendrat më të mëdha në komunën e Drenasit.


Sipas Exit poll’it të kryer nga ky institut, balotazhin në Drenas e ka fituar kandidati i PDK’së, Ramiz Lladrovci.

”Kemi marr si mostër 3000 respodentë në 20 qendrat më të mëdha të votimit. Mundësia e gabimeve tona mund të jetë deri në 3%”, tha Arian Janova nga Instituti për Hulumtime dhe Analiza Sociale.

Nga këto anketa del se ka fituar Ramiz Lladrivci me 59. 7 për qind të votave të fituara, kundrejt Isa Xhemalajt që ka fituar 40.3 për qind të votave. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë