Loading…
Fabrika e Volkswagenit prodhon veturën e 45 miliontë
  • 10/06/2018 | 19:08

Fabrika e Volkswagenit prodhon veturën e 45 miliontë

Kompania prestigjioze gjermane, Volkswagen, njofton se fabrika e saj në Wolfsburg, Gjermani, ka prodhuar veturën e 45 miliontë me etikën “VW”.

Vetura e 45 miliontë është Golfi, por duhet theksuar se në këtë fabrikë prodhohet edhe modeli Golf Sportsvan, Touran dhe Tiguan.

Në këtë fabrikë janë prodhuar 19 milionë Golf-a (të gjitha gjeneratat së bashku), në vendin e dytë është modeli Beetle me 12 milionë, në të tretën Polo me 3 milionë, në të katërtën Tiguan me 2.6 milionë, si dhe në vendin e pestë është VW 1500/1600 me 2.5 milionë njësi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë