Loading…

Facebook bllokon mbi 30 mijë profile të rrejshme në Francë

  • 15/04/2017 | 10:27

Facebook bllokon mbi 30 mijë profile të rrejshme në Francë

Udhëheqësi i ekipit të Facebook’ut për sigurinë Shabnam Shaik në një blog shkroi se kompania ka bllokuar mbi 30 mijë profile të rreme që shpërndanin dezinformata dhe lajme të rreme.


Facebook-u në Francë ka bllokuar më shumë se 30 mijë profile të rrejshme të cilat kanë shpërndarë informacione të rreme.

Udhëheqësi i ekipit të Facebook’ut për sigurinë Shabnam Shaik në një blog shkroi se kompania ka bllokuar mbi 30 mijë profile të rreme që shpërndanin dezinformata dhe lajme të rreme.

Shaik ka theksuar se ky veprim nuk ka përfshirë çdo profil të rremë, por vetëm ata që janë më aktive.

Ai shtoi se profilet e rreme janë përdorur për të mashtruar përdoruesit e tjerë me qëllim të përfitimit material.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë