Loading…
Facebook del jashtë funksionit
  • 03/08/2018 | 18:31

Facebook del jashtë funksionit

Rrjeti më i madh social në botë, Facebook, ka rënë nga funksionimi sot rreth orës 18:30, transmeton Gazeta Metro.

Bllokimi i Facebookut ka zgjatur vetëm për pak minuta, ndërsa përdoruesit nga mbarë bota kanë shfrytëzuar rrjetet tjera sociale, siç është Tëitter, për t’u informuar për këtë rënie.

Mësohet që rrjeti i Facebookut ka rënë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës si dhe në Europë.

Rrjeti i themeluar dhe udhëhequr nga Mark Zuckerberg është më i madhi në botë dhe dominon tregun e rrjeteve sociale online me miliarda përdorues e pronësi mbi rrjete të tjera si Instagram e WhatsApp. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë