Loading…

Facebook do lansojë kripto-valutë personale, këto janë detajet në lidhje me të

  • 27/05/2019 | 08:48

Facebook do lansojë kripto-valutë personale, këto janë detajet në lidhje me të

Gjiganti social ‘Facebook’ thhet se është në finalizim të planeve për lansimin e kripto-valutën, të emëruar si GlobalCoin, transmeton Gazeta Metro.


GlobalCoin, paraprakisht, do të lansohet në rreth 12 vende në tremujorin e parë të 2020-ës, përpara se të arrijë në tregje të tjera.

Me kripto-valutë, ‘Facebook’ shpreson se mund të bëjë dërgimin e parave në mënyrë të përballueshme dhe të sigurtë.

Përveç kësaj, kompania po punon edhe me shërbimin financiar mbarë-botëror, Western Union, për të lidhur edhe njerëzit që nuk kanë një llogari bankare.

Një nga kritikat më të mëdha të kripto-monedhave që shumica e njerëzve kanë, është tendenca e luhatjeve në vlerë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë