Loading…

Facebook ‘klonon’ Snapchat-in?

  • 01/12/2016 | 22:05

Facebook ‘klonon’ Snapchat-in?

Duket se suksesi që Snapchat ka arritur si aplikacion përbën një shqetësim për Facebook, pasi ky i fundit ka tentuar në vazhdimësi të kopjojë Snapchat përgjatë viteve të fundit.


Tani Facebook ka sjellë një kopje të re të Snapchat që e ka quajtur Flash. Pas Messenger, Flash është lançuar fillimisht në Brazil në versionin Light.

Facebook si duket shpreson të shkarkojnë këtë apliakcion dhe kështu të largohen nga Snapchat.

Nëse Flash do të marrë famën që drejtuesit e Facebook presin, atëherë Snapchat do të duhet të shpikë diçka të re për të qenë sërish në krye të konkurrencës./ gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë