Loading…

Cullak edhe në Facebook

  • 03/11/2016 | 18:37

Cullak edhe në Facebook

Rrjeti social Facebook, ka konfirmuar se do të lejojë postimet të cilat konsiderohen si eksplicite, vetëm në qoftë se ato janë në interes të publikut.

“Në javët e ardhshme ne do të ju lejojmë shumë përdoruesve që të postojnë fotografi dhe video të ndryshme edhe në qoftë se ato shkelin standardet tona”, ka thënë Joel Kaplan, nënkryetari i Politikave Publike Global.

Shumë përdorues të rrjetit social më të madh në botë kanë kritikuar vendimin e Facebook për të hequr mesazhet e publikuara në ditën kundër kancerit të gjirit, si video dhe foto.

Facebook ka kërkuar falje edhe për heqjen e fotografisë së vitit 1972 nga lufta e Vietnamit, ku shihet një vajzë lakuriqe duke i ikur sulmit ushtarak.

Kjo fotografi pas fshirjes fillestare është rivendosur shpejtë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë