Loading…
Facebook Messenger me risi të tjera për përdoruesit
  • 22/06/2018 | 09:44

Facebook Messenger me risi të tjera për përdoruesit

Rrjetet sociale si Facebook dhe Instagram ka sjellur risi të reja për përdoruesit e tyre kohëve të fundit.


Tani radhën për këtë e ka edhe Facebook Messenger. Facebook Messenger, pak ditë më parë, lajmëroi se tani e tutje përdoruesve do t’u shfaqen reklama të ndryshme në hapësirën e tyre per bisedë me miq, transmeton gazetametro.net

Risia e radhës e këtij aplikacioni është se tani do t’ua mundësojë përdoruesve të përkthejnë mesazhet në dy gjuhë të reja.

Aplikacioni tani do të mund të përkthejë mesazhet nga gjuha anleze në atë spanjolle.

Aktualisht, kjo mund të bëhet edhe në SHBA dhe Meksikë, por së shpejti do të lëshohet edhe për vendet e tjera.

Ndërkohë, Facebook është duke punuar që e njëjta të mund të bëhet edhe me gjuhë të tjera të botës.  /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë