Loading…

Facebook vjen me një risi tjetër

  • 03/04/2017 | 13:08

Facebook vjen me një risi tjetër

Rrjeti më i ndjekur social Facebook ka ardhur me një risi, ku këto ditë ka lancuar një mënyrë të re për të postuar statuse.

Shkruani diçka në kutinë e “What’s on your mind?” dhe do t’ju shfaqet një set ngjyrash për të zgjedhur ngjyrën për tekstin.

Veçorinë të cilën deri tani e keni pasur vetëm në Android, tani ka ardhur edhe në iOS dhe desktop.

Një zëdhënës i Facebook e konfirmoi për Mashable se shumica e përdoruesve përreth botës tashmë e kanë këtë veçori.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë