Loading…
Facebooku ‘korrigjon’ kufijtë: Serbët e nervozuar, Leskovci u del në Kosovë
  • 25/03/2019 | 13:08

Facebooku ‘korrigjon’ kufijtë: Serbët e nervozuar, Leskovci u del në Kosovë

Ka më shumë se një muaj, qëkur çdo publikim në Facebook nga Leskovci i Serbisë shënohet sikur është dërguar nga Kosova, transmeton Gazeta Metro.

Gazeta serbe “Blic” shkruan se, sipas ekspertëve të TI-së, gabimi qëndron në algoritëm. Megjithatë, ndër banorët në rrjete shoqërore qarkullojnë tori të ndryshme komploti, sikur fjala është për sulme kibernetike nga Kosova e Shqipëria.

Ekspertët e TI-së megjithatë, me kusht anonimiteti, i kanë thënë gazetës së fjala është për paaftësinë e provajderëve në Serbi që ta zgjidhin këtë problem të cilin, siç thonë, Serbia e ka me adresat IP./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë