Loading…

Fadil Nura: Komplet VV-ja votoi kundër restaurimit të Kompleksit të Jasharëve

  • 10/10/2021 | 21:49

Fadil Nura: Komplet VV-ja votoi kundër restaurimit të Kompleksit të Jasharëve

Kandidati i PDK-së për kryetar të komunës së Skenderajt, Fadil Nura, ka thënë se deputetët e VV-së kanë votuar kundër amandamentit që parashihte restaurimin e kullave të Jasharëve në Prekaz.


Një pjesë e kompleksit memorial “Adem Jashari” në Prekaz vazhdon të mbetet në gjendje të rëndë.

Busti i heroit Adem Jashari e shtëpia-muze në të cilën vizitat janë tejet të shpeshta ndodhen në gjendje jo të mirë.

Ndërsa faji ka rënë mbi institucionet, Nura thotë se ka propozuar një amandament ku parashihej restaurimi i njërit prej vendeve më të vizituara në Kosovë që personifikon luftën dhe sakrificën e popullit për liri.

“Kur e kam propozuar këtë amandament. Komplet Vv-së votoi kundër restaurimit të Kompleksit të Jasharëve. Përvec një apo dy deputetëve ish të burgosur politikë”, tha ai ne emisionin Pressing ne T7.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë