Loading…

Fakte qesharake por që janë të vërteta

  • 06/03/2017 | 20:53

Fakte qesharake por që janë të vërteta

Disa fakte të cilat me siguri se do të ju duken të çuditshme, por janë të vërteta.


1. Nëse e mbani peshkun e artë në një dhomë të errët, ngjyra e tij do të fillojë të zbehet.
take-care-of-a-goldfish

2. Lulet rriten më shpejtë nëse në qëndrojnë në një dhomë ku ka muzikë.
12225081067yxbnfs

3. Sipas shkencëtarëve, një njeri me inteligjencë të lartë shumë shpesh sheh ëndrra gjatë natës.
o-dream-facts-facebook

4. Piratët mbulonin njërin sy me leckë të zezë sepse besonin që kjo gjë u ndihmonte të përmirësonin shikimin gjatë natës.
18590125-cartoon-pirate-captain-with-smoking-pipe

5. Më shumë digjni kalori duke u mërrolur se sa duke qeshur.
frown-jan20131-e1359754999355

6. Nëse veturat do të mund të fluturonin atëherë do të mund të mbërrinim në gjithësi për vetëm 1 orë.
galaxy-19

7. Pirja e duhanit është konsideruar si gjë e shëndetshme deri në vitin 1950.
smoking-main

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë