Loading…

‘Faleminderit që më jep informacione për shtetin tim’: Ambasadori gjerman ia kthen Petrit Selimit në Twiter

  • 18/02/2020 | 18:56

‘Faleminderit që më jep informacione për shtetin tim’: Ambasadori gjerman ia kthen Petrit Selimit në Twiter

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt ia ka kthyer një koment në rrjetin social Twiter Petrit Selimit lidhur me punësimin në Gjermani, ku i ka thënë se informacionet që i ka dhënë Selimi për Gjermaninë ai nuk i paska ditur, shkruan Gazeta Metro.


Selimi ka shkruar në Twitter, për kërkesat e mëdha të Gjermanisë për punëtorë. Ka ofruar madje edhe statistika.

“Gjermania do të rrisë edhe më shumë numrin e lejeve të punës për Ballkanin. 56% e kompanive gjermane ankohen për mungesë të stafit. 100,000 banorë largohen nga Ballkani Perëndimor çdo vit”, ka shkruar Selimi, ku i ka bashkëngjitur edhe lajmin e  të Al Jazeera, dhe pas kësaj ka reaguar ambasadori Heldt.

“Gjithmonë e shkëlqyeshme të mësoj për vendin tim. Unë nuk i kam këto informacione. Por me siguri ju keni burime më të mira për Gjermaninë sesa unë”, ka shkruar Heldt./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë