Loading…
Familja Berisha kërkon shumë të madhe parash si dëmshpërblim nga Atifete Jahjaga
  • 14/02/2018 | 11:36

Familja Berisha kërkon shumë të madhe parash si dëmshpërblim nga Atifete Jahjaga

Ish-presidentja Atifete Jahjaga, ndaj të cilës po zhvillohet seancë gjyqësore për padinë për shpifje nuk ka marrë pjesë në këtë seancë. Ajo është përfaqësuar nga avokati i saj Arianit Koci.


Në këtë seancë dëgjkimore, avokati Koci ka kërkuar që të hedhet poshtë padia pasi që sipas tij është e pabazuar dhe është dorëzuar pas afatit të paraparë ligjor.

Dy kunetërit e Shyhrete Berishës, të mbijetuarës së masakrës nga Suhareka të vitit 1999 kanë paditur ish-Presidenten Jahjaga për shpifje, pasi që ajo gjatë javës së gruas në vitin e kaluar ka dal në mbrojtje të Berishës, gjatë fjalimit ajo kishte deklaruar se “Shyhrete Berisha është nxjerrë zhag nga shtëpia ku kishte jetuar me burrin dhe fëmijët e saj”.

Familja Berisha u tërhoqën nga kërkesa për caktimin e masës së sigurisë, pasi konsideruan se ka kaluar koha prej gjashtë muajsh nga kërkesa.

Mirëpo ata vazhdojnë të kërkojnë 250 mijë euro dëmshpërblim nga Jahjaga.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë