Loading…

Familja e dëshmorit në Drenas mund të mbetet pa kulm mbi kokë

  • 06/07/2019 | 22:42

Familja e dëshmorit në Drenas mund të mbetet pa kulm mbi kokë

Familja e një dëshmori Mehmet Saliu nga Drenasi mund të mbetet pa kulm mbi kokë, transmeton Gazeta Metro.


Ata thonë se banesën të cilën Komuna ia dha për strehim, tani po do t’ua marr.

Komuna e Drenasit një ditë më parë lëshoi një komunikatë ku thuhet se do të lirohen 14 prona publike nga, siç thuhet, uzurpues të papërgjegjshëm.

Ndërsa pranon se vendimet për banesat e dhëna për familjet e dëshmorëve kanë qenë të jashtëligjshme. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë