Loading…

Familja e Hamdi Sopës, kërkojnë drejtësi

  • 14/01/2017 | 16:20

Familja e Hamdi Sopës, kërkojnë drejtësi

Bashkëshortja dhe dy vajzat e të ndjerit, Hamdi Sopa, janë duke kërkuar drejtësi pasi që, sipas tyre, janë dëmtuar emocionalisht pasi kanë vuajtur shumë gjatë kohës sa janë bërë hetimet, njofton Klan Kosova.


Avokati mbrojtës i tyre, Tomë Gashi, ka thënë se ekspertiza e parë e realizuar nga institucionet shtetërore te Kosovës, çoi ne paraburgim për disa muaj Teuta Sopën, bashkëshorten e te ndjerit, dhe dy vajzat e tij, Artinën dhe Ernën.

Ndërsa tri ekspertizat e tjera të pavarura dëshmojnë se vdekja e zyrtarit të lartë për informim në kryeministri ishte aksidentale.

Pas 4 ekspertizave të bëra për vdekjen e Hamdi Sopës, i cili vdiq më 29 janar të 2013-ës, gruaja dhe vajzat dalin të pafajshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë