Loading…

Familja gjakovare ua falë gjakun e dy djemve familjes nga Peja

  • 03/02/2017 | 22:05

Familja gjakovare ua falë gjakun e dy djemve familjes nga Peja

Sot në Gjakovë një familje i ka falur gjakun familjes tjetër, pas humbjes së dy të rinjve në një aksident rrugor.


Familja Gjoni nga Doblibare e Gjakovës i ka falur gjakun e dy djemve të tyre familjes Hyseni nga Peja, në prezencën e shumë qytetarëve e prijësve fetarë.

Falja e gjakut është bërë ne prezencën e Don Albert Jakaja, Famullitar i Doblibarës dhe kryetarit të Bashkësisë Islame, Ahmet Hoxha.

Familjet i shtrin dorën e pajtimit, duke treguar se janë një gjak e kanë një komb dhe se në ditët e vështira janë bashkë.

Për këtë ngjarje, në rrjetin social Facebook, ka shkruar deputeti Pal Lekaj, sipas të cilit, në këto ditë kur po na cenohet shteti nga, siç i ka quajtur ai, armiqtë e Kosovës, vendit i duhet bashkimi i të gjithëve për një qëllim.

 

auto_16507894-1676935338998213-8614185679272155544-n_1486154870-83460611486155563

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë