Loading…

Familja Mbretërore bëjnë ndryshime në rrjete sociale, kjo është arsyeja

  • 09/11/2021 | 19:02

Familja Mbretërore bëjnë ndryshime në rrjete sociale, kjo është arsyeja

Familja mbretërore po shënon një rast solemn duke i dhënë një përditësim të përkohshëm profileve të tyre në rrjetet sociale.


Duke mbajtur traditën, anëtarët mbretërorë ndryshuan fotografitë e tyre të profilit në mediat sociale për të pasqyruar Ditën e ardhshme të Përkujtimit, duke përkujtuar të gjithë ata që kanë humbur jetën në luftë.

Kate Middleton dhe Princi William zëvendësuan një foto të sinqertë të çiftit duke qeshur gjatë vizitës së tyre në vitin 2020 në Irlandë në faqet e tyre në Instagram dhe Twitter (megjithëse kanali i tyre në YouTube ende shfaq pamjen e buzëqeshur). Në vend të saj është një pamje nga afër e një lulekuqeje, lule e kuqe e cila është përdorur që nga viti 1921 për të përkujtuar anëtarët ushtarakë që kanë vdekur në luftë, me numrin 100 për të shënuar përvjetorin e saj historik.

Vitin e kaluar, çifti zgjodhi një foto që tregonte Kate dhe William, të dy 39 vjeç, duke vendosur një kurorë lulekuqe gjatë vizitës së tyre në 2016 në Mançester.

Llogaritë e familjes mbretërore në Instagram dhe Twitter, të cilat japin përditësime për Mbretëreshën Elizabeth dhe anëtarë të tjerë të familjes, ndryshuan fotot e tyre të profilit nga një foto e mbretëreshës duke buzëqeshur për ta zëvendësuar me  foto të saj me lulëkuqe  Fushën e Kujtimit të Westminster Abbey në Nëntor 2004.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë