Loading…

Familja Simitçiu i del në ndihmë klubit të futsallit FC ”Prizreni” duke e shpëtuar nga shuarja

  • 16/09/2020 | 10:30

Familja Simitçiu i del në ndihmë klubit të futsallit FC ”Prizreni” duke e shpëtuar nga shuarja

FC “Prizreni” ishte në prag të shpërbërjes duke marrë parasysh gjendjen e rëndë që po kalon sporti kosovar por në radhë të parë mungesës së mjeteve të nevojshme financiare.


Ndihma e vetme e ofruar për sezonin e ri ishte nga Drejtoria Komunale për Kulturë, Rini e Sport që këtë vit klubin e ka mbështetët me shumën prej 2000 eurove, e cila nuk mjafton për një klub që garon ne elitën e futsallit Kosovar.

Duke pare këtë gjendje ne ndihmë skuadrës prizrenase i ka dalur familja Simitçiu nga Çekia.

FC Prizrenit nga sezoni i ri do ti prij , Skender Simitçiu, qe do të jetë ne rolin e presidentit të klubit. Simitciu edhe në të kaluarën ka kontribuar ne futbollin prizrenas pasi ka qene futbollist i FC Liria.

Duke ditur qe familja Simitçiu është e njohur në Evropë per sukseset ne futsall, pritet qe FC Prizreni te jetë shembull i organizimit dhe funksionimit ne Kosovë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë